Konto bankowe: Bank Spółdzielczy w Głogówku Nr 84 8904 0001 1000 0000 4851 0001

Logo

Pomoc żywieniowa

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Od sierpnia 2016 roku rozpoczęła się realizacja Podprogramu 2016, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Do 14 czerwca 2017 roku w Ośrodku Pomocy Społecznej w Głogówku, osoby które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej, będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych.

Do 14 czerwca 2017 roku, każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma w nich produkty następującego typu: makaron jajeczny, ryż biały, herbatniki, mleko UHT, groszek
z marchewką, koncentrat pomidorowy, fasola biała, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy
z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa cukier biały, olej rzepakowy.

Prócz wsparcia żywnościowego, Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogówku realizować będzie cykliczne działania towarzyszące takie jak: warsztaty edukacji ekonomicznej, kulinarne, dietetyczne oraz programy o nie marnowaniu żywności. Osoby korzystające ze wsparcia Programu w naszym województwie będą mogły również wziąć udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych dotyczących wzmacniania samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego.
O szczegółach informować będziemy na bieżąco. Wsparcie działaniami towarzyszącymi, pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej, która realizowana jest w ramach Programu.

Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania
z pomocy społecznej (951 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.

Podprogram 2016 jest kontynuacją Podprogramu 2015, w ramach którego Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogówku objął wsparciem żywnościowym 500 osób. Obok dystrybucji paczek, prowadzone były również działania: pomoc psychologiczna, pomoc instruktora terapii uzależnień, projekt systemowy „Aktywność dzisiaj to lepsze jutro”.

Ikona typu plikuPobierz plik: PODPROGRAM_2016.doc
Rozmiar pliku: 30.5kB.
Data wgrania na serwer: r. godz.: 09:47
Ikona typu plikuPobierz plik: PROGRAM_OPERACYJNY_POMOC_ZYWNOSCIOWA_2017.doc
Rozmiar pliku: 47.5kB.
Data wgrania na serwer: r. godz.: 09:47
Ikona typu plikuPobierz plik: Scan.pdf
Rozmiar pliku: 274.78kB.
Data wgrania na serwer: r. godz.: 09:48

Copyright: 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie strony: WebInspiracje Agencja Interaktywna: WebInspiracje

Nasza strona nie pobiera prywatnych informacji. Zobacz naszą Politykę prywatności lub zaakceptuj zasady i schowaj to okno.