Konto bankowe: Bank Spółdzielczy w Głogówku Nr 84 8904 0001 1000 0000 4851 0001

Logo

Rekrutacja do Programu teleopieki

Opaski bezpieczeństwa ponownie dostępne dla seniorów 60+

Startuje nabór seniorów z gminy Głogówek do Programu Osłonowego Korpus Wsparcia Seniorów. Osoba biorąca w nim udział nie ponosi żadnych kosztów, podpisuje tylko umowę z gminą Głogówek. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje spełnienie warunków i kolejność zgłoszeń. Dokumenty należy złożyć w sekretariacie Ośrodka Pomocy Społecznej w Głogówku w dniach 24 kwietnia - 10 maja.

Do udziału w Programie będą kwalifikowani uczestnicy spełniający określone kryteria, tj. mieszkańcy gminy Głogówek w wieku 60 lat i więcej, mający problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia. Regulamin oraz wymagane formularze dostępne są w Ośrodku Pomocy Społecznej w Głogówku, na stronie internetowej placówki oraz na stronie gminy Głogówek.

W ramach Programu Osłonowego „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2024 mieszkańcom gminy Głogówek w wieku 60+ ponownie zostanie zapewniony dostęp do tzw. „opaski bezpieczeństwa”, która będzie połączona z usługą operatora pomocy. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie się z gotową do interwencji centralą. Program ma na celu poprawę bezpieczeństwa osób starszych oraz umożliwienie im samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania.

Na sfinansowanie teleopieki gmina Głogówek pozyskała dotację z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w kwocie 7 455 zł.

Obraz:

Regulamin_Korpus_Wsparcia_Seniorow_2024.docx

Formularz_zgloszeniowy_KWS_2024.docx

Oswiadczenie_Odbiorcy_wsparcia_KWS_2024.docx

Oswiadczenie_Opiekuna_Faktcznego_KWS_2024.docx

Umowa_Senior-Gmina_2024.docx

 


Powrót do listy aktualności

Copyright: 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie strony: WebInspiracje Agencja Interaktywna: WebInspiracje

Nasza strona nie pobiera prywatnych informacji. Zobacz naszą Politykę prywatności lub zaakceptuj zasady i schowaj to okno.