Konto bankowe: Bank Spółdzielczy w Głogówku Nr 84 8904 0001 1000 0000 4851 0001

Logo

Ta jesień będzie należała do nich

W środę 4 października nasi nestorzy odbiorą z rąk burmistrza Piotra Bujaka symboliczny klucz do bram miasta. W ten sposób rozpoczniemy pierwszy Miesiąc Seniora w gminie Głogówek. Organizatorzy - Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Dzienny Dom „Senior+” - serdecznie zapraszają najstarszych mieszkańców naszej gminy do udziału w jesiennych wydarzeniach.

Program Miesiąca Seniora jest bogaty i z pewnością każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie. Dzięki partnerom wydarzenia, tj. Centrum Kultury w Głogówku oraz Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej im. R. Urbana, w ofercie znalazły się zajęcia edukacyjne, muzyczne, plastyczne, taneczne i gimnastyczne. Nie zabraknie też ciekawych prelekcji i wykładów. Do współpracy przy tworzeniu oferty dla starszych osób organizatorzy zaprosili również samych zainteresowanych – m.in. seniorki wolontariuszki podzielą się z innymi swoimi artystycznymi pasjami. Ponadto nestorzy będą mieli niecodzienną okazję zwiedzić komisariat policji oraz zobaczyć wystawę „Obserwatorium miasta. Miejsca. Ludzie. Zagadnienia”.

Jesień jest niestety trudnym czasem dla starszego pokolenia. Pojawia się obniżony nastrój, chandra, a nawet depresja. Dlatego ważnym punktem w Miesiącu Seniora jest spotkanie z psychologiem Rafałem Zdańkowskim, podczas którego poszukamy rad na jesienne smutki.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Każde spotkanie będzie się zaczynać o godzinie 10.00. Wykłady, prelekcje oraz warsztaty odbędą się w Dziennym Domu „Senior+”, który mieści się przy alei Lipowej 6B. Będzie to też okazja, by zwiedzić tę placówkę oraz zapoznać się z jej ofertą. Wyjątkiem będą spotkania w komisariacie i w obserwatorium, które jednocześnie będą miejscem zbiórki. W razie pytań zachęcamy do kontaktu. Dzwoniąc pod numer 77 887 92 70, otrzymacie Państwo wszelkie informacje.

Wydarzenia zaplanowane na październik z pewnością dostarczą seniorom wiele radości, będą okazją do rozwoju oraz zawarcia nowych znajomości. Prosimy, namawiajcie swoich bliskich, znajomych, sąsiadów, tych, którzy na co dzień wybierają zacisze swoich domów, do aktywnego udziału w pierwszym Miesiącu Seniora w naszej gminie. Drodzy seniorzy, zapraszamy Was gorąco i serdecznie, bo te październikowe imprezy są właśnie dla Was!

 

Program Miesiąca Seniora

4 października – otwarcie Miesiąca Seniora oraz obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych

6 października – zajęcia taneczno-ruchowe dla seniorów, prowadzenie Marina Jewsiukowa, instruktorka tańca

9 października - „Rady na jesienne smutki”, spotkanie poprowadzi psycholog Rafał Zdańkowski

10 października – warsztaty kreatywne – technika zdobnicza decoupage

11 października – „Architektura wsi śląskiej”, prelekcja Marianny Gornig

16 października – „Biblioterapia – maski, które zakładamy”, prowadzenie Bożena Glacel, kierowniczka Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Głogówku

17 października – zwiedzanie Komisariatu Policji w Głogówku oraz spotkanie informacyjne pt. „Nie daj się oszukać na wnuka i na policjanta” (zbiórka w komisariacie, ul. Dworcowa 22B)

18 października – recital Roberta Trinczka, trębacza i dyrygenta zespołu Glogovia Brass oraz wykład pt. „Instrumenty dęte – wyjątkowość kształtów i dźwięków”

20 października – jesienne zajęcia manualne, prowadzenie Patrycja Błaszko i Anna Stolarewska, instruktorki Centrum Kultury w Głogówku

23 października – Opolska Olimpiada Senioralna w Stegu Arena w Opolu

25 października - zwiedzanie wystawy „Obserwatorium miasta. Miejsca. Ludzie. Zagadnienia” – prowadzenie Aleksander Devosges Cuber, kierownik działu muzealno-wystawienniczego CK w Głogówku (zbiórka w obserwatorium, ul. Klasztorna)

27 października – „Przepis na aktywną emeryturę” - muzykoterapia oraz prelekcja.

Obraz:

 


Powrót do listy aktualności

Copyright: 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie strony: WebInspiracje Agencja Interaktywna: WebInspiracje

Nasza strona nie pobiera prywatnych informacji. Zobacz naszą Politykę prywatności lub zaakceptuj zasady i schowaj to okno.