Konto bankowe: Bank Spółdzielczy w Głogówku Nr 84 8904 0001 1000 0000 4851 0001

Logo

Teleopieka w gminie Głogówek

Przedłużenie terminu rekrutacji do Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” realizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Do udziału w Programie będą kwalifikowani uczestnicy spełniający określone kryteria, czyli seniorzy w wieku 65 lat i więcej, mający problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwo domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.


W ramach Programu Osłonowego „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2023 mieszkańcom gminy Głogówek w wieku 65+ zostanie zapewniony dostęp do tzw. „opaski bezpieczeństwa”, która będzie połączona z usługą operatora pomocy. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie się z gotową do interwencji centralą. Program ma na celu poprawę bezpieczeństwa osób starszych oraz umożliwienie im samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania.

Rekrutacja do „Programu Korpus Wsparcia Seniorów” będzie trwała do 17 lipca do godziny 15.00. Regulamin oraz wymagane formularze dostępne są w Ośrodku Pomocy Społecznej w Głogówku, na stronie internetowej placówki oraz na stronie gminy Głogówek. Seniorzy, którzy wzięli udział w pierwszej edycji Programu również musza złożyć formularz zgłoszeniowy! Udział w

Programie jest całkowicie bezpłatny!

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 77 887 92 70 w godzinach od 9.00 do 15.00.

Do pobrnia:

Regulamin_Korpus_Wsparcia_Seniorow_2023.docx

Formularz_zgloszeniowy_Korpus_Wsparcia_Seniorow_2023.docx

Oswiadczenie_Odbiorcy_Wsparcia_2023.doc

Umowa_Senior-Gmina_2023.docx

Klauzula_RODO_dla_Uczestnika_Programu.pdf

Klauzula_RODO_dla_Opiekuna.pdf

 


Powrót do listy aktualności

Copyright: 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie strony: WebInspiracje Agencja Interaktywna: WebInspiracje

Nasza strona nie pobiera prywatnych informacji. Zobacz naszą Politykę prywatności lub zaakceptuj zasady i schowaj to okno.